تاریخچه گز شیرین

تاسیس: ۱۲۸۷

گز از سال ۱۲۶۰ تا سال ۱۲۸۷ در هشت دریهای منازل قدیم که مخصوص داد و ستد کالاهای خانگی بود تولید ، ساخته و بفروش میرسید . با گذشت زمان ، ساخت گز و شیرینی از خانه به مغازه ، دکان و بازار منتقل شد ، مرحوم حاج میرزا علی شیخ بهایی پس از فعالیتهای زیاد ،گز را جدا از شیرینیهای دیگر تولید ، با نام گز شیرین با شماره تجاری 1304/2382 در سال 1319 ثبت و در روزنامه کثیرالانتشار آن زمان درج نمود.

‌گسترش: 1349

هم چنین در سال 1349 موفق به دریافت پروانه تاسیس و بهره برداری از وزارت صنایع شد و متعاقبا پروانه ساخت از اداره نظارت بر مواد غذایی را اخذ نمود

نشان ها و افتخارات گز شیرین
۱۱۲ سال سابقه تولید برند برتر در سال های 1390 تا 1392 اصفهان
واحد منتخب برتر صنایع غذایی در سال های 87 و 92 اصفهان
دارنده مسئول فنی برتر در سال های 86،87 و 92
سر آمد برند سال 1391 در 4 استان مرکزی ایران
دارای نشان سوغات ملی از نخستین جشنواره سوغات ملی ایران
تولید محصول بدون قند کم کالری و کم کالری پروبیوتیک با اخذ پروانه ساخت از اداره نظارت بر مواد غذایی
واحد تقدیر شده در نخستین جشنواره گز، شیرینی و صنایع وابسته

100%

از بهترین مواد

60

محصول متنوع

4

محصول بدون قند

(کم کالری)

75

نماینده در کشور

تیم شیرین

مدیر عامل: محمود شیخ بهایی

در تاریخ 13 اسفند سال 1329 در اصفهان متولد شد. دوره ابتدایی و دبیرستان را تا اخذ دیپلم در اصفهان گذراند. در سال 1348 به تهران عزیمت نمود و آنجا ساکن شد. در سال 1350 کافه قنادی بز بز قندی را در خیابان شریعتی تهران افتتاح نمود که با استقبال مردم تهران مواجه گردید . در سال 1355 ازدواج کرد و به قصد ادامه تحصیل به آمریکا عزیمت کرد و پس از یکسال و با شروع انقلاب به ایران بازگشت و بدلیل رجعت با بسته شدن فرودگاه ها و مشکلاتی که در زمان انقلاب با کشور آمریکا پیش آمده بود و تحت تاثیر جو آن زمان از تحصیل در دانشگاه بازماند و تصمیم گرفت در ایران ماندگار شود و سرو سامانی به کارخانه پدری بدهد. سپس سرپرستی و مدیریت آنجا را بعهده گرفت و در طی سالهای 1358 تا 1363 با استقرار آزمایشگاه های میکروبی و شیمیایی و استخدام متخصص در امر تولید موفق به اخذ پروانه صنعتی و کارت شناسایی از وزارت صنایع و پروانه ساخت از معاونت غذا و دارو اصفهان شد و خط مشی او که رضایتمندی مشتری و هدف نهایی ایجاد بازار در آن طرف مرزها باعث تحقق بازاریابی سرمایه گذاری شد.

با انتقال کارخانه به منطقه صنعتی و خرید ماشین آلات مدرن و با تکنولوژی روز و تغییر سیستم های پخت سنتی به سیستم صنعتی و ایجاد محیطی بهداشتی در فضای کار و تولید در سال 87-86 به عنوان واحد نمونه و منتخب اداره نظارت بر مواد غذایی برگزیده و معرفی گردید. در همان سال استقرار سیستم ایزو 2008-9001 که استاندارد مدیریت کیفیت می باشد زمینه را جهت اخذ گواهی ایزو 22000 از UKAS انگلستان که بالاترین استاندارد اروپاست آماده کرد که در بین تولید کنندگان گز اولین می باشد و پس از آن با تاییدیه از سازمان غذا و دارو آمریکا F.D.A و دریافت گواهی می توان اذعان کرد که محصولات تولیدی گز شیرین در حال حاضر دارای استانداردهای منحصر به فرد دنیاست.

در سال های 89-90 به عنوان برند برتر در استان اصفهان و در سال 91 سر آمد برند در استان های اصفهان و استان های مرکزی ایران گردید و گواهینامه استاندارد برند 10668 را از TUV آلمان دریافت کرد.

مدیریت فنی: خانم الهه تگریان

الهه تگریان هستم. متولد ۱۳۵۶شهر اصفهان. فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع غذایی از دانشگاه شیراز می باشم. اولین تجربه کاری خود را در حین تحصیل در کارخانه شیرین نوش یزد آغاز نمودم. بعد از فارغ التحصیلی و انتقال کار همسرم از یزد به اصفهان، مورخ ۵ آبان ۱۳۸۰ در پست مسئول فنی کارخانه گز شیرین فعالیت خود را آغار کرده و هم اکنون مدت 17 سال است که در پست مسئول فنی و مدیریت کارخانه با هدف ارتقاء کیفیت و رضایتمندی مشتریان با جدیت کامل گام بر می دارم.

طی سالهای 86-1385 به عنوان مسئول فنی برتر استان اصفهان و در سال ۱۳۹۲ به عنوان مسئول فنی برتر شهرستان خمینی شهر انتخاب شده ام. در این مدت دوره های آموزشی متعددی از جمله 22000 ISO و9002 ISO و 17025 ISO و 10668 ISO و غیره را پشت سر گذاشته و با پی گیری های مکرر در سالهای 1383 ، 1385 و 1392 موفق به تجدید نظر استاندارد گز و اضافه نمودن استاندارد گز انگشت پیچ با همکاری بی دریغ اداره استاندارد و اداره نظارت بر مواد غذایی و سایر همکاران مسئول فنی شده ام. در سال ۱۳۹۱ با اخذ گواهی R&D بخش تحقیق و توسعه را در کارخانه راه اندازی نموده که از دستاوردهای آن میتوان به تولید گزهای کم کالری پروبیوتیک ومحصولات بدون قند اشاره کرد.

با گذشت زمان و احساس نیاز به بسته بندی های شکیل تر این محصول، تلاش نموده ام تا در این مسیر نیز معرف سابقه 109 ساله گز شیرین و کیفیت کم نظیر آن باشم. در حال حاضر نیز درصدد آنم که با راه اندازی یک سیستم فروش قوی، نام شیرین، آشنای مردم سراسر ایران و جهان باشد. امید است با پشتکار و تلاش بی دریغ و صادقانه، خدمتگزار مردم ایران باشم.

ویژگی های برتر گز شیرین

۱) استفاده از مواد اولیه مرغوب و تازه

۲) عدم استفاده از مواد افزودنی غیر مجاز و زیان آور

۳) استفاده از جدیدترین ماشین آلات روز برای فرآوری و بسته بندی