تاریخچه گز شیرین

تاسیس: ۱۲۸۷

گز از سال ۱۲۶۰ تا سال ۱۲۸۷ در هشت دریهای منازل قدیم که مخصوص داد و ستد کالاهای خانگی بود تولید ، ساخته و بفروش میرسید . با گذشت زمان ، ساخت گز و شیرینی از خانه به مغازه ، دکان و بازار منتقل شد ، مرحوم حاج میرزا علی شیخ بهایی پس از فعالیتهای زیاد ،گز را جدا از شیرینیهای دیگر تولید ، با نام گز شیرین با شماره تجاری ۱۳۰۴/۲۳۸۲ در سال ۱۳۱۹ ثبت و در روزنامه کثیرالانتشار آن زمان درج نمود.

‌گسترش: ۱۳۴۹

هم چنین در سال ۱۳۴۹ موفق به دریافت پروانه تاسیس و بهره برداری از وزارت صنایع شد و متعاقبا پروانه ساخت از اداره نظارت بر مواد غذایی را اخذ نمود

نشان ها و افتخارات گز شیرین
۱۱۵ سال سابقه تولید برند برتر در سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ اصفهان
واحد منتخب برتر صنایع غذایی در سال های ۸۷ و ۹۲ اصفهان
دارنده مسئول فنی برتر در سال های ۸۶،۸۷ و ۹۲
سر آمد برند سال ۱۳۹۱ در ۴ استان مرکزی ایران
دارای نشان سوغات ملی از نخستین جشنواره سوغات ملی ایران
تولید محصول بدون قند کم کالری و کم کالری پروبیوتیک با اخذ پروانه ساخت از اداره نظارت بر مواد غذایی
واحد تقدیر شده در نخستین جشنواره گز، شیرینی و صنایع وابسته

 

رزومه ی گز شیرین

صد و اندی سال تجربه تولید محصول سنتی مشهور اصفهان با علم و تخصص ودانش در هم آمیخته تا با کمک مهندسین کارازموده تبدیل به صنعتی پویا ومطلوب گردد. تولید گز از سال ۱۲۷۸ شمسی در خانواده ی شیخ بهایی توسط مرحوم اقا محمد کریم شیخ بهایی در کنار شیرینی های سنتی دیگرتولید و عرضه میگردید که در ادامه در تاریخ ۱۳۲۹ مرحوم حاج میرزا علی شیخ بهایی نام تجاری (شیرین) را جهت تولید و فروش بهثبت رسانید و در ادامه فرزند سوم ایشان محمود شیخ بهایی که چندین سال آموزش در کنار پدر دیده بود تصمیم به ادامه خط مش پدر گرفت

خط مشی این تولیدی مبنی بر جلب رضایت مشتری در روند رو به رشد کیفیت و اخذ گواهینامه های نظارتی از مراجع ذیصلاح تا بدانجا رسید  که در سال ۱۳۸۶ شمسی گز شیرین واحد برتر و منتخب اداره نظارت بر مواد غذایی شد و موفق به اخذ گواهینامه ی استاندارد ملی ایران شد  و با تلاش مدیران و پرسنل متخصص و با ایجاد ازمایشگاه های مجهز شیمیایی و میکروبی و اخذ گواهینامه های استانداردهای :

ایزو۹۰۰۱ ، ایزو۲۲۰۰۰-۲۰۰۵ ، که بالاترین استانداردغذایی اروپاست را توسط شرکتMIC  از انگلستان دریافت کرد که رضایتمندی مشتریان و دلگرمی کارکنان را همراه داشت

100%

از بهترین مواد

60

محصول متنوع

4

محصول بدون قند

(کم کالری)

75

نماینده در کشور

تیم شیرین

مدیر عامل: محمود شیخ بهایی

در تاریخ ۱۳ اسفند سال ۱۳۲۹ در اصفهان متولد شد. دوره ابتدایی و دبیرستان را تا اخذ دیپلم در اصفهان گذراند. در سال ۱۳۴۸ به تهران عزیمت نمود و آنجا ساکن شد. در سال ۱۳۵۰ کافه قنادی بز بز قندی را در خیابان شریعتی تهران افتتاح نمود که با استقبال مردم تهران مواجه گردید . در سال ۱۳۵۵ ازدواج کرد و به قصد ادامه تحصیل به آمریکا عزیمت کرد و پس از یکسال و با شروع انقلاب به ایران بازگشت و بدلیل رجعت با بسته شدن فرودگاه ها و مشکلاتی که در زمان انقلاب با کشور آمریکا پیش آمده بود و تحت تاثیر جو آن زمان از تحصیل در دانشگاه بازماند و تصمیم گرفت در ایران ماندگار شود و سرو سامانی به کارخانه پدری بدهد. سپس سرپرستی و مدیریت آنجا را بعهده گرفت و در طی سالهای ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۳ با استقرار آزمایشگاه های میکروبی و شیمیایی و استخدام متخصص در امر تولید موفق به اخذ پروانه صنعتی و کارت شناسایی از وزارت صنایع و پروانه ساخت از معاونت غذا و دارو اصفهان شد و خط مشی او که رضایتمندی مشتری و هدف نهایی ایجاد بازار در آن طرف مرزها باعث تحقق بازاریابی سرمایه گذاری شد.

با انتقال کارخانه به منطقه صنعتی و خرید ماشین آلات مدرن و با تکنولوژی روز و تغییر سیستم های پخت سنتی به سیستم صنعتی و ایجاد محیطی بهداشتی در فضای کار و تولید در سال ۸۷-۸۶ به عنوان واحد نمونه و منتخب اداره نظارت بر مواد غذایی برگزیده و معرفی گردید. در همان سال استقرار سیستم ایزو ۲۰۰۸-۹۰۰۱ که استاندارد مدیریت کیفیت می باشد زمینه را جهت اخذ گواهی ایزو ۲۲۰۰۰ از UKAS انگلستان که بالاترین استاندارد اروپاست آماده کرد که در بین تولید کنندگان گز اولین می باشد و پس از آن با تاییدیه از سازمان غذا و دارو آمریکا F.D.A و دریافت گواهی می توان اذعان کرد که محصولات تولیدی گز شیرین در حال حاضر دارای استانداردهای منحصر به فرد دنیاست.

در سال های ۸۹-۹۰ به عنوان برند برتر در استان اصفهان و در سال ۹۱ سر آمد برند در استان های اصفهان و استان های مرکزی ایران گردید و گواهینامه استاندارد برند ۱۰۶۶۸ را از TUV آلمان دریافت کرد.

مدیریت فنی: خانم الهه تگریان

الهه تگریان هستم. متولد ۱۳۵۶شهر اصفهان. فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع غذایی از دانشگاه شیراز می باشم. اولین تجربه کاری خود را در حین تحصیل در کارخانه شیرین نوش یزد آغاز نمودم. بعد از فارغ التحصیلی و انتقال کار همسرم از یزد به اصفهان، مورخ ۵ آبان ۱۳۸۰ در پست مسئول فنی کارخانه گز شیرین فعالیت خود را آغار کرده و هم اکنون مدت ۱۷ سال است که در پست مسئول فنی و مدیریت کارخانه با هدف ارتقاء کیفیت و رضایتمندی مشتریان با جدیت کامل گام بر می دارم.

طی سالهای ۸۶-۱۳۸۵ به عنوان مسئول فنی برتر استان اصفهان و در سال ۱۳۹۲ به عنوان مسئول فنی برتر شهرستان خمینی شهر انتخاب شده ام. در این مدت دوره های آموزشی متعددی از جمله ۲۲۰۰۰ ISO و۹۰۰۲ ISO و ۱۷۰۲۵ ISO و ۱۰۶۶۸ ISO و غیره را پشت سر گذاشته و با پی گیری های مکرر در سالهای ۱۳۸۳ ، ۱۳۸۵ و ۱۳۹۲ موفق به تجدید نظر استاندارد گز و اضافه نمودن استاندارد گز انگشت پیچ با همکاری بی دریغ اداره استاندارد و اداره نظارت بر مواد غذایی و سایر همکاران مسئول فنی شده ام. در سال ۱۳۹۱ با اخذ گواهی R&D بخش تحقیق و توسعه را در کارخانه راه اندازی نموده که از دستاوردهای آن میتوان به تولید گزهای کم کالری پروبیوتیک ومحصولات بدون قند اشاره کرد.

با گذشت زمان و احساس نیاز به بسته بندی های شکیل تر این محصول، تلاش نموده ام تا در این مسیر نیز معرف سابقه ۱۰۹ ساله گز شیرین و کیفیت کم نظیر آن باشم. در حال حاضر نیز درصدد آنم که با راه اندازی یک سیستم فروش قوی، نام شیرین، آشنای مردم سراسر ایران و جهان باشد. امید است با پشتکار و تلاش بی دریغ و صادقانه، خدمتگزار مردم ایران باشم.

ویژگی های برتر گز شیرین

۱) استفاده از مواد اولیه مرغوب و تازه

۲) عدم استفاده از مواد افزودنی غیر مجاز و زیان آور

۳) استفاده از جدیدترین ماشین آلات روز برای فرآوری و بسته بندی